FSharping se stává Affiliated User Group

Ti, kdo včera přišli na náš další sraz, už to ví. Pro ty ostatní z vás mám novinku, která mi osobně dělá obrovskou radost a dává mi naději, že naše komunita ještě poroste. Ale hezky popořadě. A vlastně... těch novinek je víc!

Celý článek

F# sraz č. 9 - Type Providers

Mrknul jsem na seznam meetupů z minulého roku a už je to skoro 9 měsíců, co jsem naposledy přednášel na FSharpingu, takže je zase řada na mě.

Celý článek

Druhá sezóna FSharpingu začíná

Rok 2017 se nám pomalu rozjíždí a jak jinak ho odstartovat, než dalším F# meetupem. A nezačínáme jen tak nějakým rozehřívacím téma.

Celý článek

Building F# community in Czech Republic

This blog post is part of F# Advent 2016.

Funny. Reading all already published F# Advent posts and thinking: "Man, F# advent has readers across the world, most of them are kick-ass smart functional brains eager to read more and more amazing functional code and you are going to post article about F# with actually no single line of code? Good luck with that. Maybe this would be the first codeless F# blogpost ever! What could possibly go wrong?" Ok, I`ll do it anyway. So here it is:

Celý článek

Sedmý FSharping

Neuplynul ani měsíc a už se chystáme na další sraz. Tentokrát zabrousíme díky Honzovi Fajfrovi do světa velkých peněz a F#.

Celý článek

Nový partner FSharpingu a pozvánka na další sraz

Léto je za námi a po prázdninovém F# pivku je na čase se opět vrátit k ověřenému modelu srazů v Pracovně, která je i nadále naší základnou. Ještě než vás pozvu na další sraz, musím s radostí konstatovat, že máme nového partnera srazů.

Celý článek

F# sraz č. 4 - Jak vytvořit webovou aplikaci v F#

Ještě než se rozjedeme na dovolené nebo prázdniny (ti šťastnější z nás), dáme si již čtvrtý F# sraz. A plynule navážeme na téma toho minulého - použití F# v praxi. Tentokrát ovšem naťukneme tvorbu webových aplikací.

Celý článek

Třetí F# sraz

Po dvou externích přednáškách mimo prostory Pracovny se opět vracíme na místo činu s dalším FSharpingem a opět to bude zajímavé! Tentokrát si slovo nevezme pouze jeden řečník, ale budeme mít hned dva - Davida Podholu a Jindru Ivánka.

Celý článek

FSharping + GDG Pardubice

FSharping jede do světa! Poprvé opouštíme Prahu a vydáváme se šířit "slovo boží" až na akademickou půdu do Pardubic, přesně řečeno na Fakultu elektrotechniky a informatiky na Univerzitě Pardubice.

Celý článek

Materiály z druhého F# srazu

Druhý FSharping v Pracovně máme (snad) úspěšně za sebou. Tentokrát se nebudu nijak zvlášť vyžblebtávat, ani extra hodnotit - od toho tu jsou jiní (už jste vyplnili nelítostný feedback formulář?) - nicméně díky moc za výbornou účast a příjemný popřednáškový pokec. Byl to pro mě výjimečný večer. Jak jsem slíbil, dávám ke stažení materiály z přednášky.

Celý článek

Připravujeme druhý F# sraz

Úvodní FSharping je za námi a nastal nejvyšší čas připravovat další. Pokud vám to náhodou na Twitteru uteklo, další sraz proběhne 22. března opět od 19h a opět v Pracovně na Žižkově. O čem bude tentokrát?

Celý článek

Poznámky z prvního srazu

Máme za sebou první FSharping. Původně jsem chtěl napsat rozsáhlý rozbor, ale nebyl jsem s to to nějak uchopit, takže nakonec to bude jen taková směsice myšlenek a dojmů rozdělených do bodů.

Celý článek

Máme partnera

Dobrá zpráva! Ani ne 24 hodin po vystřelení FSharpingu se nám podařilo sehnat partnera, který si vezme na starost pronájem prostor. Přiznám se, že jsem to tak trochu čekal, protože tato firma už několik projektů podporuje (a též pár chystá, ale o tom nemůžu mluvit :)), ale stejně mi to udělalo radost.

Celý článek

Začínáme

První den v měsíci. Navíc pondělí! Ideální den na to, začít něco nového. Pravda, stylovější by to bylo prvního ledna, ale vzhledem k moji (ne)aktivitě přes svátky musíme vzít za vděk první únor. Tak tedy vítejte na FSharpingu! Dnes poprvé.

Celý článek